About

Cześć! Jestem Venioo i skoro tu trafiłeś, to pewnie interesuje Cię po co powstała ta strona i co zawiera.

Otóż dumając nad swą egzystencją pewnego wieczora przypomniała mi się scena z filmu „Chłopaki nie płaczą„, w której Laska paląc „coś” odkrywczo stwierdza:

W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi, ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

No i tak zastanawiając się co lubię w życiu robić szybko doszedłem do wniosku, że lubię grać w gry komputerowe. Patrząc wstecz na moje życie – gram od dzieciństwa w bardzo różne gry już od blisko 30 lat. Przeszedłem wiele serii gier od samego ich początku, po najnowsze odsłony.

Granie sieciowe zaczynałem od Doom 2 po kablu null-modem (ktoś jeszcze pamięta, co to jest?). Dzisiaj w multi często gram z żoną, czasem z przypadkowymi ludźmi, bywają produkcje wymagające gry solo. Mam na temat gier wiele spostrzeżeń, jedne tematy mi się bardziej podobają, inne mniej.

Miałem maszyny 8-bitowe, 16-bitowe, mikrokomputery, konsole, komputery osobiste. Grałem różnymi joystickami, padami, myszkami, touchpadami, a nawet trackballem (!).

Przeszedłem wszystkie etapy ewolucji: od prostej pseudo-grafiki w trybie tekstowym, przez pierwsze akceleratory, aż po współczesne konstrukcje (w miarę budżetu ;)), od PC-Speaker’a do dźwięku 5.1.

Wraz z biegiem czasu nabrałem dużo wiedzy i doświadczenia (zawodowo jestem informatykiem, dorywczo bywałem programistą), a ponieważ z językiem ojczystym nie jestem na bakier – postanowiłem się z wami podzielić moim doświadczeniem w formie recenzji, testów, czasami samouczków czy porad.

Postaram się to czynić zarówno w formie pisanej jak i videobloga.

Doceniam konstruktywną krytykę, więc jeśli masz jakieś sugestie, coś Ci się podoba lub nie – napisz o tym.

Zapraszam również do śledzenia profilu na FB oraz YouTube.

Be the first to comment

Leave a comment